Masaj Hizmetinde Bilinmesi Gerekenler

Kaliteli Masaj yaptırırken uygun etik kurallarını bilmemek kafa karışıklığına neden olabilir. İlk defa masaj hizmeti alıyorsanız olun, ister belirli bir sorunuz olsun, sormaya isteksiz olabileceğiniz en önemli sorular sizin için yazdık.

Normal olarak, bir masaj terapisti sizden rahatlık seviyenize göre soyunmanızı isteyecektir. Çoğu insan masaj sırasında iç çamaşırını çıkarmayı tercih eder ancak uzman bir terapist de bulunan tek kullanımlık boxer ler tercih edilir. Kadınlar, masaj terapistinin süt yene masaj yağı veya losyon sürmeden sırt ve omuz bölgesinde çalışmasına izin vermek için genellikle sütyen askılarını çıkarırlar. Ancak buda yanlışdır ve masaj terapisti havlu ile kapatır.

Masaj terapisti, giysilerinizi çıkarabilmeniz ve üst çarşafın altındaki masaj masasına (genellikle yüzüstü) uzanabilmeniz için odayı terk edecektir. Türkiye’de masaj terapistinin size geleceği konusunda endişelenmemelisiniz; masaj odasına girmeden önce kapıyı çalmalı ve hazır olup olmadığınızı sormalıdırlar.

ster bir masaj acemi olun, isterse sormaya isteksiz olduğunuz belirli bir sorunuz olsun, gözlemci olmak size bazı soruları yanıtlamaya yardımcı olabilecek ipuçları verebilir.

Sorunuzu klinik veya spa resepsiyon görevlisine de sorabilirsiniz. Muhtemelen birçok yeni başlayan sorusunu düzenli olarak yanıtlar ve tedavinizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için sizinkini yanıtlamaktan memnuniyet duyar.

Detaylara dikkat ederek hareket eden masözler mutluluk verici sonuçların ortaya çıkartılmasında etkin bir role sahiptir. Masaj hizmetinde profesyonellik fazlası ile önemlidir. İnsan vücudunu tanımayan ya da hangi bölgenin nasıl bir rahatlama sağladığını bilmeyen bireyler masaj hizmeti sağlayamamaktadır. Alanında profesyonel olan masözler ise kusursuz adımların atılmasına imkan tanımaktadır.